8 zalet Invisalign, przeczytaj o nich i zacznij się leczyć.

Co to jest, jak wygląda, dlaczego jest wyjątkowy ?
Wszystkie zalety aparatu Invisalign poznasz w tym artykule.

  1. Są to przezroczyste nakładki na zęby, wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta.
  2. Zmienia się je zazwyczaj co 7-14 dni, w zależności od stopnia skomplikowania leczenia, według planu, przygotowanego przez certyfikowanego lekarza, w specjalnym programie do projektowania 3D, Clinchek.
  3. Nakładki nosi się  przez 22 godziny na dobę, aby uzyskać pożądany ruch zębów. Jest to bardzo ważne, aby nie skracać czasu noszenia, żeby zęby nie powróciły na swoją wcześniejszą pozycję.
  4. Mogą być tylko zdejmowane do jedzenia i mycia zębów, dzięki czemu nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych posiłków, i możesz zachować wzorową higienę zębów. Przez posiłkiem zdejmujesz i chowasz nakładki do specjalnego pudełka, żeby się przypadkowo nie zniszczyły i możesz cieszyć się swoim ulubionym posiłkiem. Pamiętaj, że zaraz po posiłku i umyciu zębów, musisz założyć nakładki z powrotem na zęby. Do picia wody nie trzeba zdejmować nakładek, natomiast kiedy pijesz gorącą kawę lub herbatę, musisz je zdjąć, ponieważ plastik, z którego są wykonane, może się zdeformować pod wpływem temperatury. 
  5. Praktycznie są niewidoczne. Nakładki są zrobione ze specjalnego biokompatybilnego i przezroczystego plastiku o grubości 0,5 mm, który zapewnia dyskrecję i wygodę podczas noszenia. Praktycznie nikt nie zauważy, że nosisz aparat ortodontyczny ! 
  6. Możesz je zdejmować i zakładać. Ponieważ nakładki są zdejmowane do jedzenia i mycia zębów dlatego  aparat Invisalign nie wpływa na twoją dietę, jak również, nie utrudnia utrzymania higieny twoich zębów.
  7. O połowę krótszy czas leczenia niż aparatem stałym. Invisalign jest obecnie najszybszą metodą leczenia ortodontycznego. Oferuje leczenie od 3 do 18 miesięcy w zależności od wady zgryzu. Jednak zwykle jest, co najmniej, o połowę krótsze niż leczenie aparatem stałym które, zwykle, trwa od 2 do 3 lat. Nakładki dzięki swojej budowie obejmują całą koronę zęba i  przenoszą siłę działania na dużo większą powierzchnię korony zęba niż tradycyjny metalowy lub porcelanowy aparat ortodontyczny.
  8. Invisalign jest leczeniem całkowicie spersonalizowanym i od początku do końca projektowanym komputerowo. Nakładki wykonane są po zeskanowaniu twoich zębów i są do nich dopasowane.
  9. Zapewnia precyzję, szybkość, wygodę i przede wszystkim kompletny brak skrępowania podczas noszenia.

Chcesz wiedzieć więcej umów się na konsultację do Dentalcomfort.

Autor: Bartosz Staniak

Aktualizacja 5.01.2021