Leczenie ortodontyczne

Specjalizuję się w leczeniu nakładkowym aparatem ortodontycznym Invisalign. Technika ta opiera się na korekcji ustawienia zębów za pomocą przezroczystych nakładek, które wywołują kontrolowany nacisk na zęby, a przez to przesuwają je na odpowiednie pozycje. Jest estetyczną alternatywą dla aparatów stałych.

Zobacz też: Poznaj aparat ortodontyczny Invisalign i jego zalety

Aparat nakładkowy Invisalign

Leczenie wad zgryzu przezroczystymi nakładkami Invisalign, czyli tzw. alignerami to poprawa ustawienia zębów wspomagana technologią obrazowania 3D. Już na początku procesu pacjent otrzymuje pełną informację o czasie noszenia oraz wizualizacje wraz z projektem końcowym.

Aparat składa się z przezroczystych nakładek dopasowanych indywidualnie do zębów pacjenta. Są one praktycznie niewidoczne, przez co stanowią estetyczną alternatywę dla stałych aparatów ortodontycznych. Możesz je zdjąć na czas jedzenia czy na ważne uroczystości. Nakładki Invisalign zmieniasz co tydzień na nowe.

Zobacz też: Jak działa aparat ortodontyczny Invisalign – film

Cechy charakterystyczne

Invisalign to aparat komfortowy, który łatwo utrzymuje się w czystości. Jest w pełni zdejmowany, co sprzyja dokładnemu myciu zębów i wygodnemu spożywaniu posiłków. W porównaniu do leczenia tradycyjnego, Invisalign nie wymaga licznych wizyt kontrolnych. Proces korekcji jest przewidywalny, z góry zaplanowany, precyzyjny oraz dostosowany indywidualnie.

Przebieg leczenia

Korekcja nie jest dla Pacjenta skomplikowanym procesem. Na początku wykonywane są dokładne badania diagnostyczne, wyciski i modelowanie za pomocą skanera 3D. Wykorzystywany jest specjalny program komputerowy. Opracowane zostają nakładki przeznaczone do noszenia przez całą dobę, z przerwami na jedzenie. Na wizyty kontrolne zapraszamy pacjenta co 8 tygodni.

Zobacz też: Efekty przed i po leczeniu – zobacz

Na koniec wymagane jest noszenie przez pewien czas retencji utrzymującej efekt. Z tej metody mogą korzystać zarówno osoby z małymi wadami, jak i takimi, które wymagają dużej korekty.

Autor: Bartosz Staniak

Aktualizacja 5.01.2021