Opinie o mnie ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

BIO

Bartosz Staniak jest lekarzem medycyny i stomatologii. Kontynuując rodzinne tradycje, studia medyczne ukończył na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Pomaga swoim pacjentom uzyskać hollywood smile, żeby mogli osiągnąć swoje zaplanowane cele osobiste i zawodowe. Jego zainteresowania to szeroko pojęte holistyczne podejście do zdrowia, poczucia własnej wartości, samorozwoju i samorealizacji człowieka.

Jako jeden z dwóch lekarzy z Polski, ukończył zaawansowany, dwuletni kurs ortodontyczny Pitts Global Master’s Residency, uzyskując tytuł Master of Orthodontics. Na Uniwersytecie Medycznym Piotra i Marii Curie w Paryżu, uczył się implantologii i odbudowy kości, pod okiem doktora Pascala Valentini. Jest aktywnym członkiem European Aligner Society i Polish Aligner Academy.

Jego celem jest połączenie estetyki i funkcji zębów z holistycznym podejściem do problemów pacjenta. Jego mentorem jest guru amerykańskiej ortodoncji estetycznej, Tom Pitts, który opracował autorską metodę leczenia ortodontycznego, Smile Arc Preservation. Dzięki innowacyjnemu podejściu do sposobu pozycjonowania zamków ortodontycznych, pacjent uzyskuje naturalny, szeroki, piękny uśmiech, tzw. hollywood smile, przy zachowaniu prawidłowej funkcji, z dbałością o staw skroniowo-żuchwowy,  wykorzystując nowoczesny aparat samoligaturujący.

Leczenia bez usuwania zębów jest jego priorytetem. Uważa, że usuwanie przedtrzonowców nie tylko jest niepotrzebne, ale w wielu przypadkach wręcz szkodzi pacjentom. Zawsze stara się szerzej spojrzeć na problemy pacjentów z zaburzeniami okluzji, którym często towarzyszą, ból głowy i wady postawy. Choroba okluzyjna i bruksizm są  coraz bardziej powszechne i praktycznie zawsze wymagają leczenia ortodontycznego i kompleksowego, interdyscyplinarnego podejścia.

Uważa, że ortodoncja XXI wieku powinna być szybka, przewidywalna i wygodna dla pacjenta, dlatego wprowadził do swojej praktyki, nową, metodę leczenia nakładkami Invisalign i komputerowe projektowanie uśmiechu, które cały czas rozwija. Stworzył połączenie ustawienia zębów metody SAP, czyli ochrony naturalnego uśmiechu Toma Pittsa, z aparatem Invisalign.

Kieruje się skutecznością, rozwojem, humanizmem i wolnością. Zawsze oczekuje najlepszego i działa według najwyższych światowych standardów. Jego wizją jest odkrywanie piękna i radości życia. Jednocześnie pokazywanie możliwości zmiany rzeczywistości, poprzez wewnętrzną zmianę siebie, po to by uczynić życie wspaniałym dla siebie i dla innych.