Estetyczny, porcelanowy, szafirowy, ceramiczny aparat na zęby. Wybierz jeden i ciesz się nowym uśmiechem.

Estetyczny, porcelanowy, szafirowy, ceramiczny aparat ortodontyczny.

Jeden aparat a tyle różnych określeń. Co go wyróżnia ?

Te wszystkie określenia odnoszą się do estetycznych aparatów ortodontycznych o zamkach w kolorze zęba, lub całkowicie przezroczystych. Różnica między nimi to głównie materiał z którego są skonstruowane.

Aparaty te nie różnią się w działaniu od aparatów metalowych, natomiast znacznie lepiej wyglądają na zębach.
Doceniają to głównie kobiety i celebryci, którym zawsze bardzo zależy na estetyce i na tym aby aparat był jak najmniej widoczny.

Zobacz też: Aparat ortodontyczny Invisalign – nie tylko dla celebrytów


Aparaty te cieszą się coraz większym zainteresowaniem i szybko rośnie ilość pacjentów leczonych aparatem szafirowym czy ceramicznym. Również osoby, które w swojej pracy mają częsty kontakt z klientami, wybierają aparat kosmetyczny.


Estetyczny aparat ortodontyczny występuję, również, w wersji samoligaturującej, to pozwala na wydłużenie okresów pomiędzy wizytami kontrolnymi do 8, a nawet 10 tygodni.


Cena leczenia aparatem ceramicznym jest nieco wyższa od ceny leczenia aparatem metalowym. Jednak estetyka i brak skrępowania podczas noszenia tego aparatu jest warte swojej ceny.


Estetyczny aparat ortodontyczny pozwala na osiągnięcie doskonałego, naturalnego uśmiechu i sprawi, że będziesz czuł się komfortowo w każdej sytuacji, zarówno na firmowym przyjęciu jak i na kawie z przyjaciółmi.

Zobacz też: niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign


Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat aparatu estetycznego, zapraszam na konsultację do Dentalcomfort.

Autor: Bartosz Staniak

Aktualizacja 5.01.2021