Aparat ortodontyczny Invisalign – Poznań. Nie tylko dla celebrytów.

Kiedy myślisz o celebrytach, myślisz o osobach, które świetnie wyglądają i  mają lśniące, białe zęby. Faktem jest, że termin ” hollywood smile” jest najczęściej używany do określaniu celebrytów, którzy wyglądają perfekcyjnie, zawsze kiedy stają w światłach reflektorów. Chociaż trudno w to uwierzyć, nie każdy z nich od początku swojej kariery, miał taki uśmiech jak ma teraz. Mało tego, większość celebrytów miało zęby, które wymagały naprawy i wielu zabiegów stomatologicznych, żeby wyglądały tak jak dzisiaj.

Wiele z tych osób ma takie same problemy z zębami jak każdy inny.

I nie daj się zwieść. Większość celebrytów poddała się skomplikowanym procedurom stomatologicznym czy ortodontycznym, żeby wyglądać tak jak dziś. Polegają na wiedzy i doświadczeniu najlepszych dentystów żeby polepszyć stan swoich zębów. Aparat ortodontyczny estetyczny czy nakładkowy Invisalign lub licówki ceramiczne to podstawowe narzędzia wykorzystywane w tej pracy. Są bardzo popularne i dają doskonałe efekty co od razu widać.

Faktem jest, że aparat Invisalign ma już ponad 7 milionów użytkowników na całym świecie.

Aparat Invisalign, co to jest i jak wygląda ?

Może spotkałeś się już z tą nazwą odwiedzając swojego ortodontę ?
Jeśli nie, w dalszej części opiszę jak wygląda i jak działa.

Jest to przezroczysty aparat ortodontyczny, w formie elastycznych nakładek, prostujący zęby. Zbudowany jest ze specjalnego materiału o nazwie „smart track”.  Materiał ten został poddany wielu badaniom klinicznym i cały czas jest udoskonalany. Jest przezroczysty i plastikowy, jednak na tyle mocny by przenosić siły prostujące zęby. Jego działanie jest podobne do klasycznego aparatu z zamkami, z tym, że nie jest naklejany na stałe na zęby, a jedynie nakładany. Nakładki zdejmuje się do jedzenia i mycia zębów.
Jak dowodzą badania naukowe leczenie nakładkami jest bezpieczne dla zębów. Jest też mniej bolesne.

Zobacz też: Zobacz film jak działa aparat ortodontyczny Invisalign

System Invisalign jest całkowicie innowacyjnym leczeniem ortodontycznym. Jest to najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, dzięki któremu tworzy się nowy, zaprojektowany komputerowo uśmiech. Indywidualny projekt leczenia wykonuje certyfikowany ortodonta w Poznaniu, współpracując on-line z technikiem Invisalign.  Aby przygotować nakładki i zaplanować leczenie pobierany jest wycisk zębów, który następnie jest skanowany. Na tej podstawie wykonywany jest indywidualny plan leczenia. Plan leczenia przygotowuje się w specjalnie do tego zaprojektowanym programie 3D. Na podstawie planu leczenia wykonywane są nakładki.

Wyprodukowane w USA przezroczyste nakładki trafiają do pacjenta, który nosi je na zębach w dzień i w nocy.  Przesuwają one zęby w nową pozycję zgodnie z projektem wykonanym przez Certyfikowanego Lekarza Invisalign.  Leczenie nakładkami jest bardzo precyzyjne a efekty przewidywalne i szybkie. Nakładki zmienia się co 1 lub 2 tygodnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Każda kolejna nakładka jest trochę inna od poprzedniej dlatego zmiana kolejnych nakłada może być odczuwalna, ponieważ zęby się przesuwają i zmieniają swoją pozycję.

Leczenie Invisalign trwa zwykle krócej niż klasycznym aparatem z zamkami.

Leczenie przebiega szybko, a ty możesz cieszyć się ulubionymi potrawami, ponieważ aparat ten nie ogranicza w jedzeniu ani piciu. Nosząc nakładki Invisalign i zdejmując je do jedzenia możesz utrzymać dotychczasową dietę bez potrzeby jej zmiany na czas leczenia ortodontycznego.

Dzięki temu że nakładki można zdejmować, utrzymanie higieny jest łatwe. Możliwe jest swobodne mycie zębów i nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. W razie konieczności leczenia zęba podczas noszenia aparatu lekarz dentysta ma swobodny dostęp do twoich zębów. Nie ma potrzeby odklejania i przyklejania zamków aby umożliwić leczenie chorego zęba.

Zobacz też: 8 zalet Invisalign

A teraz prawdziwa niespodzianka.
Podczas leczenia aparatem Invisalign zaleca się żucie bezcukrowej gumy do żucia. Jednak najbardziej doceniana przez pacjentów zaleta aparatu to jego mała widoczność na zębach. Możesz cieszyć się nieskrępowanym uśmiechem przez cały okres noszenia nakładek. Dzięki Invisalign nikt nie będzie wiedział, że leczysz się ortodontycznie, a czas noszenia aparatu zostanie skrócony.

Invisalign cena

Cenę leczenia determinuje kilka czynników

  • stan twoich zębów 
  • nasilenie wady zgryzu
  • ilość nakładek potrzebna do leczenia
  • doświadczenie lekarza ortodonty
  • gabinet w którym prowadzone jest leczenie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ceny leczenia, umów się na konsultację w gabinecie. Po wnikliwym badaniu lekarz może określić ile będzie kosztowało twoje leczenie. 

Kto jest dobrym kandydatem na leczenie aparatem Invisalign ?

System Invisalign zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów jak i wśród lekarzy ortodontów. Wielu pacjentów z nieprawidłowo ustawionymi zębami chce się leczyć tym systemem. Ale czy jest to rozwiązanie dla ciebie? 
W następnej części opiszę wady, które można leczyć nakładkami Invisalign, Jednak pamiętaj, że decyzja zawsze należy do lekarza ortodonty, który może zaproponować tobie inne, lepsze dla ciebie rozwiązanie. 

Invisalign nie jest panaceum na wszystkie wady zgryzu.

Czy wiek ma znaczenie ?

Wiek pacjenta jest ważnym faktorem, który jest brany pod uwagę przy kwalifikowaniu pacjenta do leczenia. Ten sposób leczenia sprawdza się u młodzieży i osób dorosłych. Na wynik leczenia bardzo duży wpływ ma współpraca pacjenta i stosowanie się do zaleceń  lekarza prowadzącego. Aparat działa tylko wtedy, kiedy jest noszony przez 22 godziny na dobę. Dlatego ważne jest aby, pomimo uczucia dyskomfortu lub przemijających dolegliwości bólowych, umieć oprzeć się chęci zdjęcia aparatu. 

Rodzaj wykonywanej pracy i styl życia.

Jeśli prowadzisz intensywne życie, często podróżujesz, pracujesz w mediach, występujesz publicznie, masz kontakt z dużą liczbą osób to jest to rozwiązanie idealne dla ciebie. W krytycznych momentach kiedy nie możesz sobie pozwolić na to, żeby mieć coś na zębach, po prostu zdejmujesz aparat. Kiedy nie masz czasu na wizytę o swojego ortodonty, kolejne nakładki mogą być wysłane prosto do twojego domu.

Rodzaj wady zgryzu

Aparat Invisalign został zaprojektowany do leczenia lekkich i średnio nasilonych wad zgryzu, takich jak: stłoczenia, nieprawidłowo uszeregowane zęby, szparowate uzębienie. W bardziej skomplikowanych wadach jak zgryz głęboki, zgryz otwarty, zgryz krzyżowy, zgryz przewieszony, odwrotny nagryz decyzja należy do twojego lekarza ortodonty. Dlatego duże znaczenie ma doświadczenie lekarza w pracy z tym systemem. Ponieważ stosując dodatkowe elementy wspomagające jak miniimplanty ortodontyczne, czy wyciągi elastyczne, można zastosować ten aparat w wyżej wymienionych skomplikowanych wadach.

Zobacz też: Wykorzystanie wyciągów elastycznych i turbo bites

Konsultacja ortodontyczna i ocena wady zgryzu są podstawą do wyboru sposobu leczenia.

Oto wady zgryzu jakie mogą być leczone aparatem Invisalign i ch opis

  • Stłoczenia – kiedy zęby nie mieszczą w łuku zębowym i nachodzą wzajemnie na siebie
  • Szparowate uzębienie – kiedy pomiędzy zębami są odstępy, często występuje diastema pomiędzy siekaczami centralnymi
  • Zgryz krzyżowy – odwrotne zachodzenie zębów na siebie
  • Zgryz otwarty – brak kontaktu pomiędzy zębami górnej i dolnej szczęki
  • Zgryz głęboki – nadmierne zachodzie zębów szczęki na zęby żuchwy

Celebryci, którzy stosowali aparat Invisalign w celu poprawy swojego wyglądu.

1 – Tom Cruise

Tom Cruise uśmiechnięty po skończonym leczeniu ortodontycznym

Kiedy pomyślisz o kimś bardzo sławnym, kto teraz ma 'hollywood smile’ a wcześniej wyglądał zupełnie inaczej to jest nim właśnie Tom Cruise. Jego zęby nie były perfekcyjne, szczególnie siekacze centralne, z którymi miał duży problem. Obecnie ma korony ceramiczne. W 2002 roku poddał się kompleksowej terapię ortodontycznej. W której wykorzystano między innymi aparat nakładkowy, który zapewnił wymaganą dyskrecję.

2 – Serena Williams

serena williams prezentuje swój hollywood smile

Jedna z najlepszych tenisistek świata, zdobywczyni wielu trofeów. Czy pomyślałbyś, że stosowała aparat na zęby Invisalign ? Jako młoda dziewczyna poddała się leczeniu ortodontycznemu dyskretnym aparatem.
Obecnie posiada piękny szeroki uśmiech i perfekcyjnie proste i białe zęby, które mogą być jej wizytówką. 

3 – Eva Longoria

eva longoria uśmiechnięta jakby wyszła od ortodonty

Tym razem bardzo znana aktorka z Hollywood prezentuje perfekcyjny 'hollywood smile’. Zawsze perfekcyjna w swoim wyglądzie, pani Longoria stosowała Invisalign by poprawić uszeregowanie zębów. Na terapię zdecydowała się w wieku 36 lat. Efekt widać na zdjęciach i w filmach.

4 – Oprah Winfrey

Oprah Winfrey pokazuje piękne równe białe zęby

Tej pani chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To jedna z najbardziej znanych i najbogatszych kobiet na świecie. Jej majątek szacuje się 2,9 miliarda dolarów. Aktorka i prezenterka telewizyjna nosiła na zębach aparat Invisalign prowadząc swój talk show w telewizji. To jest najlepsza rekomendacja dla tego aparatu.

5 – Katte Middleton

Katte Middleton pokazuje swój uśmiech po leczeniu Invisalign

Pani Katarzyna jest księżną Cambridge i żoną brytyjskiego księcia Wilhelma. Któż by się spodziewał, że ta pani nie urodziła się z prostymi zębami. A jednak. Sześć miesięcy przed ślubem nosiła aparat Invisalign aby poprawić swój uśmiech. Teraz cieszy się sympatią Brytyjczyków i perfekcyjnym uśmiechem. 

6 – Katy Perry

Katy Perry w czerwonym berecie prezentuje swój perfekcyjny uśmiech

Amerykańska piosenkarka i aktorka, autorka tekstów i ambasadorka dobrej woli UNICEF. Katy też miała problem z krzywymi zębami, szczególnie w żuchwie. Poddała się terapii aparatem Invisalign. Nosiła go kilka miesięcy. Obecnie chwali się swoim pięknym uśmiechem.

7 – Zac Efron

Zac Efron i jego białe zęby

Aktor i piosenkarz, pan Zachary również korzystał z zalet aparatu Invisalign. Jego problemem była diastema pomiędzy siekaczami centralnymi w szczęce. Terapia aparatem pomogła mimo, że już na zębach ma licówki. To kolejna z zalet tego aparatu, że można go stosować na zęby na których są licówki lub korony porcelanowe. Efekt oceńcie sami.

8 – Justin Bieber

Justin Bieber w czapce

Kanadyjski piosenkarz, autor tekstów i aktor. Zaczynał na serwisie You Tube, gdzie również chętnie dzielił się swoim doświadczeniem z aparatem Invisalign. Opowiadał o swoich problemach związanych z leczeniem ortodontycznym. Obecnie chwali się swoim perfekcyjnym uśmiechem i prostymi zębami.

9 – Khole Kardashian

Khole Kardashian po leczeniu aparatem nakładkowym Invisalign

Właściwie Khloé Alexandra Kardashian. Pani Alexandra jest amerykańską celebrytką i modelką znaną głównie z reality show Rodzina Kardashianów. Jako osobowość telewizyjna musi i chce mieć proste zęby. W wieku 28 lat zdecydowała się na aparat Invisalign żeby wyprostować sobie zęby, które były nieprawidłowo ustawione. W połączeniu z profilowaniem swojego ciała uzyskała świetny efekt, potrzebny do promocji swojej własnej kolekcji ubrań.

10 – Zendaya Coleman

Zendaya Coleman pokazuje swój hollywood smile

Swoja karierę rozpoczęła już jako aktorka dziecięca. Występowała w produkcjach Disneya. Jest aktorką, modelką i piosenkarką. Jej nagrania znalazły się na listach przebojów w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii. Niestety jej zęby potrzebowały szybkiego leczenia ortodontycznego. Zdecydowała się na aparat Invisalign. Terapia trwała kilka miesięcy. A efekt jest doskonały.

Autor: Bartosz Staniak

Aktualizacja 5.01.2021 

certyfikat Invisalign doktora Staniaka

Leave a Reply