Ortodoncja estetyczna, nie tylko prostowanie zębów.

Nie wiemy czy powinniśmy się chwalić czy też nie,
ale wiemy, że warto to zrobić, żeby oznajmić wszystkim pacjentom z problemami ortodontycznymi, że jako pierwsi i jedyni lekarze z Europy Środkowo-Wschodniej bierzemy udział w dwuletnim kursie Pitts Orthodontic Masters Continuum.Jest to esencja dokonań i odkryć Toma Pitts’a, który jest uważany za jednego z najwybitniejszych ortodontów w USA.

Tom opracował metodę leczenia o nazwie Smile Arc Preservation, której podstawowym założeniem jest uzyskanie naturalnego uśmiechu u pacjenta leczonego ortodontycznie, bez usuwania zdrowych zębów.

Dokonania Toma sprawiły, że firma Ortho Classic wprowadziła do produkcji zamki i łuki wykonane wg jego projektu.

My jako pierwsi w Polsce stosujemy zamki i łuki Pitts’a w leczeniu naszych pacjentów. Dzięki czemu uzyskujemy piękny uśmiech o zachowanej naturalnej linii przebiegu zębów.

Pierwsza część kursu odbyła się w klinice Toma Pitts’a w Reno, na kolejną wyruszamy do Cartageny w Kolumbii, gdzie Tom będzie nas uczył jak przy zastosowaniu Botoxu możemy wpłynąć na zmianę kształtu twarzy pacjenta leczonego ortodontycznie, aby przyspieszyć zmiany, skrócić okres leczenia, usunąć dolegliwości bólowe głowy wynikające z nieprawidłowego zwarcia zębów jak również uzyskać jeszcze doskonalszą estetykę.

Chodzi tu już nie tylko o ustawienie zębów, ale o całą twarz pacjenta, która po modyfikacji napięcia mięśniowego odzyskuje naturalny i piękny wygląd.

— w miejscu Pitts Orthodontics

Autor: Bartosz Staniak

Aktualizacja 5.01.2021

IMG_0275

Leave a Reply