Invisalign, poznaj zalety aparatu.

Czy wiesz jakie korzyści, wynikają z leczenia aparatem Invisalign ? Dowiedz się czytając ten wpis.

Korzyści wynikające ze stosowania Invisalign.

 

Ponad 4 mln osób na całym świecie zostało już wyleczonych metodą Invisalign. Liczba ta codziennie rośnie, ponieważ coraz więcej pacjentów jak i dentystów dostrzega zalety tej metody. Zamiast przyklejanych na zęby zamków ortodontycznych stosujemy nakładki,  które są przezroczyste przez co niemal niewidoczne. Praktycznie nikt nie będzie w stanie dostrzec aparatu na twoich zębach.

Doceniają tę zaletę szczególnie osoby, które pracują z klientami, lub na wysokich stanowiskach gdzie nie mogą sobie pozwolić na klasyczny aparat ortodontycznyAparat Invisalign zapewnia komfort i dyskrecję, nieporównywalną z innymi aparatami.

Jeśli pracujesz za granicą i wiesz, że nie możesz przyjeżdżać regularnie na wizyty kontrolne to ten aparat jest właśnie dla ciebie. Ilość wizyt kontrolnych jest minimalna i ustalana indywidualnie z pacjentem, dzięki czemu nie musisz się martwić, czy twój aparat nadal działa prawidłowo, bo opuściłeś wizytę kontrolną.

Nakładki Invisalign są zdejmowane, dzięki czemu nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych potraw, ani stosować  specjalnej diety, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych aparatów. Dzięki temu nakładki nie ulegają przebarwieniom i pozostają cały czas przezroczyste.

Aparat Invisalign nie wpływa na higienę jamy ustnej. Nakładki zdejmujemy i możemy swobodnie wynitkować i wyszczotkować zęby. A więc nie tracimy czasu na dodatkowe zabiegi higieniczne jak to ma miejsce w przypadków zamków ortodontycznych.

W razie pojawienia się konieczności leczenia zęba, nic nie stoi na przeszkodzie aby go leczyć. Po prostu zdejmujemy nakładkę na czas wykonania zabiegu leczniczego.

I ostatnia ale przez wielu pacjentów najbardziej doceniana cecha Invisalign to szybkość działania.
Leczenie tym aparatem zawsze trwa co najmniej o połowę krócej niż klasycznym aparatem ortodontycznym z zamkami.

Jeszcze nigdy aparat ortodontyczny nie był tak przyjazny pacjentowi jak Invisalign.

Aby dowiedzieć się czy możesz być leczony Invisalign zadzwoń i umów się na konsultację do Dentalcomfort.

Autor: Bartosz Staniak

Aktualizacja 5.01.2021

Jeden Komentarz Dodaj własny

Leave a Reply