12 mocnych powodów żeby leczyć się aparatem Invisalign i podnieść swoją samoocenę.

 1. Co najmniej o połowę krótszy czas leczenia
  Czasu kupić się nie da. Nic nie jest tak cenne jak czas, a standardowe leczenie ortodontyczne trwa 3 lata. Leczenie aparatem Invisalign trwa, średnio, 7 miesięcy. Różnica jest kolosalna. Jest to nowa jakość w ortodoncji. Wszyscy pragną, żeby leczenie trwało jak najkrócej a Invisalign właśnie to  umożliwia.
 2. Dyskrecja Metalowe zamki na zębach ? Niekoniecznie, nakładki Invisalign są przezroczyste i praktycznie niewidoczne.  Dyskrecja leczenia zapewniona. Możesz śmiać się dowoli i bez skrępowania rozmawiać ze znajomymi.
 3. Wygoda Brak klasycznych zamków ortodontycznych,  zapewnia normalne wygodne funkcjonowanie. Wargi i policzki nie są drażnione przez zamki, dzięki czemu unikasz aft, podrażnień i stanów zapalnych.
 4. Bezpieczeństwo. Jesteś alergikiem, masz uczulenie na nikiel lub inne metale. Invisalign jest neutralny i nie zawiera elementów metalowych. Dzięki czemu osoby, które cierpią na alergię mogą się leczyć ortodontycznie bez strachu o objawy alergiczne.
 5.  Łatwe utrzymanie higieny. Kto miał raz klasyczny aparat ortodontyczny, ten wie jak trudno jest utrzymać higienę i  ile wysiłku trzeba w to włożyć. Nakładki po prostu ściągamy,  myjemy i nitkujemy zęby tak samo jak bez aparatu.
 6. Jedzenie. Dieta miękka, to zalecenie zawsze pada po założeniu klasycznych zamków ortodontycznych. Jedzenie jest utrudnione i niewygodne. Z Invisalign po prostu ściągasz nakładki i cieszysz się jedzeniem tak jak byś nie miał aparatu.
 7.  Gwarancja. A co, jeśli zęby z powrotem się przestawią po zdjęciu klasycznego aparatu ortodontycznego ? Nic już się nie da zrobić.  Invisalign za to oferuje, za darmo, nowe nakładki w okresie 5 lat, od momentu rozpoczęcia leczenia, dzięki czemu można łatwo skorygować ewentualne problemy. Twoje bezpieczeństwo przede wszystkim.
 8. Szybkość działania. W klasycznej ortodoncji zakończenie leczenia jest nieprzewidywalne w czasie. Miałeś nosić aparat przez 2 lata, okazuje się że musisz nosić kolejny rok. W przypadku tego aparatu termin zakończenia leczenia jest znany od samego początku, z dokładnością co do 1 dnia.
 9.  Biozgodność. Jakie jest ryzyko uszkodzenia zębów ? Klasyczne aparaty ortodontyczne mogą powodować odwapnienia szkliwa przy naklejonym zamku, co mocno osłabia zęby. W przypadku Invisalign nic takiego nie ma miejsca.
 10. Precyzja.  Technika cyfrowa i komputerowe planowanie, pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie zębów, daje też możliwość leczenia pacjentów z koronami, lub mostami protetycznymi, co nie zawsze jest możliwe w przypadku zamków ortodontycznych.
 11. Estetyka. Nakładki są wymieniane co tydzień, dzięki czemu zawsze wyglądają jak nowe, nie musisz się martwić o przebarwienia, czy zmianę koloru. Po prostu co tydzień zakładasz nowy, świeży aparat ortodontyczny.
 12. Przewidywalny efekt leczenia Technika komputerowego planowania, pozwala na wykonanie nawet kilku planów leczenia dla tego samego pacjenta. Dzięki czemu możemy wirtualnie przetestować i wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Autor: Bartosz Staniak

Aktualizacja 5.01.2021