Czego nauczył mnie Tom Pitts ?

Jako pierwsi i jedyni w Polsce, wraz z doktorem Dominikiem Matkowskim, ukończyliśmy  wyjątkowy kurs ortodontyczny Pitts Master’s Continuum.
Był to dwuletni program, opracowany i zorganizowany przez Toma Pittsa, który jest profesorem ortodoncji na University of Pacific.
Tom jest innowacyjnym ortodontą z ogromnym doświadczeniem. Jest międzynarodowym ekspertem i konsultantem.
Prowadzi wykłady i seminaria na całym świecie, jest uznanym autorytetem w USA.
Tom Pitts jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę na to, że estetyka jest bardzo ważnym składnikiem leczenia ortodontycznego. Piękny uśmiech jako końcowy efekt leczenia stał się jego priorytetem.
Jego motto „begin with the end in mind”, stało się myślą przewodnią wielu ortodontów na całym świecie.
Tom opracował metodę leczenia, której głównym założeniem jest uzyskanie naturalnego uśmiechu u pacjenta.
Smile Arch Protection jest protokołem postępowania, zapewniającym uzyskanie naturalnej linii uśmiechu. Zakłada leczenie bez usuwania zębów. Stosuje specjalny schemat naklejania zamków na zęby.
Tom jest, również, współtwórcą aparatu samoligaturującego H4, który stosuję w swojej praktyce. Opracował i jako pierwszy na świecie wprowadził  szerokie łuki ortodontyczne, które przyspieszają leczenie i pozwalają na uzyskanie nieosiągalnych dotąd efektów leczniczych.
Wprowadził tzw. wczesne wyciągi elastyczne, które skracają czas noszenia aparatu.
Pokazał jak zastosowanie miniimplantów ortodontycznych pozwala na leczenie pacjentów, którzy do tej pory leczeni byli operacyjnie.
Podczas tych dwóch lat Tom przekazał mi swoją wiedzę i doświadczenie. Pokazał w jaki sposób wykorzystywać narzędzia i protokoły lecznicze, które opracował, nauczył innego sposobu patrzenia na pacjenta i jego potrzeby.
Zmienił moje podejście do ortodoncji.
Dzięki temu to co robię ma jeszcze większe znaczenie, daje lepsze efekty i większą satysfakcję.
Niejednokrotnie zdarza się, że osoba sprzed leczenia i po, to już nie jest ta sama osoba. Wraz ze zmianę wyglądu zmienia się jej sposób patrzenia na siebie, nabiera pewności siebie, staje się bardziej otwarta i optymistyczna, znikają kompleksy, poprawia się samoocena.
To wielki przywilej dla mnie móc pomagać ludziom się zmieniać i uczestniczyć w tej zmianie.
Przemiany te wpływają na jakość życia takiej osoby, dają możliwość otrzymania lepszej pracy, znalezienia sobie partnera. Wraz ze zmianą wyglądu zmienia się osobowość.
Te dodatkowe efekty pojawiają się jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki,
jest to bardzo budujące i daje nadzieję wielu ludziom.
W ciągu tych dwóch lat dane mi było poznać świetnych ortodontów z całego świata.
Ludzi, którzy pasjonują się tym, co robią, którzy codziennie ulepszają swoje metody postępowania. To dzięki ich zaangażowaniu ortodoncja cały czas się rozwija.
Uczyć się od najlepszych, podnosić swoje kwalifikacje i współpracować z nimi to przywilej.
Dziękuję za tę możliwość.

Autor: Bartosz Staniak

Aktualizacja 5.01.2021

fullsizeoutput_14de